Hastaların hareketli protezlerden sabit protezlere geçebilmeleri dental implnatların sunduğu en önemli avantajların başında gelmektedir.  Bu avantaj kişiye hem fonksiyon hem de estetik açıdan mükemmel sonuçlar sağlar.  Ancak çene kemiğinin hacimsel boyutu her zaman dental implantların kemik içine güvenle yerleştirilmesine olanak verecek boyutta olmayabilir.

Üst ve alt çenenin özellikle arka bölgelerinde uzun süre dişsiz kalmaya bağlı olarak kemikte ileri derecede erimeler meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda implant yerleştirmeden önce kemiğin ince olduğu kısımlara kemik grefti eklenerek kemik hacminin arttırılması gerekir.  Bu sayede implant başarılı bir şekilde çene kemiği içerisine tutunur ve uzun süre sağlıklı bir kullanım sağlanmış olur.

All on four tekniği full dişsiz çenlerde, arka bölgede incelmiş çene kemiği nedeniyle kemik yüklemesi yapmaya gerek kalmadan hastaların sabit protezlere sahip olmalarına olanak sağlar. Kemik grefti alternatifine göre çok daha kısa sürede ve kolay bir operasyon ile tamamlanan bu tedavi yöntemi sayesinde 2 gün sonunda hastalar tüm sabit dişlerine kavuşmuş olur. 

All on four tekniği nedir?

Portekizli Dr. Paolo Malo ve çalışma arkadaşlarının geliştirdiği “All on four” tedavi yöntemi ile 4 adet implant çenenin ön bölgesine önceden belirlenmiş ve hesaplanmış açılarla belirli bir konumda yerleştirilir.  Ve üzerine kaybedilen dişlerin yanı sıra diş etini de içeren bir protez uygulanır. Bu sayede hastaların incelen çene kemiğine yapılacak olan kemik grefti operasyonuna gerek kalmadan alt ve üt çene dişleri tamamlanmış olur.

Avantajları Nelerdir?

-Full dişsiz hastlara sadece 48 saat içinde sabit dişlere kavuşma imkanı sağlar.

-Sinus Lifting, kemik yüklemesi gibi ileri cerrahi işlem uygulanmadığında operasyon daha kolaydır.

-Ameliyat süresi kısadır.

-Kişiye özel planlama ve estetik bir görünüm ile gülüş estetiği sağlanır.

-Kişinin hareketli protezlerden sabit protezlere geçişini sağlar.

-Tedavi süresi kısa oldupu için şehir veya ülke dışında ikamet eden hastalara çok uygundur.