Sağlık Turizmi

Ana Sayfa / Sağlık Turizmi

Sağlık turizmi son yıllarda gittikçe daha popüler hale gelen bir turizm dalıdır. Bunun sebebi sadece özellikle Avrupalı hastaların kendi ülkelerindeki kliniklere ödemeleri gereken dental ücretlerine nazaran Türkiye’de çok daha düşük seviyede ücretler ödeyerek aynı zamanda tatil yapabilmeleri değil, bu sektörde hizmet veren diş hekimlerinin son derece iyi gelişmiş ve teknik olarak donanımlı olmaları, dünyadaki teknik gelişmeleri yakından takip etmeleri ve en az bir yabancı dili akıcı konuşabilmeleridir.

Özellikle dental sektörde çalışan profesyonellerin çok iyi bildiği ancak hastalar tarafından bilinmeyen bir gerçek de şudur ki Avrupanın bir çok ülkesinde (Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere, İskoçya) yaşayan ve kendi ülkelerinde diş protezi yaptırdığını düşünen bir çok hastanın diş protezleri Türkiye’de yapılmaktadır. Avrupa’ya ihraç edilen diş protezlerinin %90’ı İzmir’deki dental labaratuvarlarda imal edilmektedir.

Bu sayfa Genel Diş Hekimliği ve Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları hakkında hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Bu web sayfası içeriğinde bulunan bilgiler, bilgilendirme amaçlıdır, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçlı muayene etmesi ve tanı koyması yerine asla geçmez.

Tüm sorularınız için buraya tıklayın !
Bizi Instagram'dan Takip Edin